„Łączy nas… innowacyjny biznes”


ITA sp. z o.o. sp. k.


Projekt: Platforma do interakcyjnych analiz metrologicznych w koncepcji Przemysł 4.0 umożliwiająca zrobotyzowaną laserową digitalizację powierzchni w skali makro. Nominacja przyznana za opracowanie i wdrożenie zaawansowanych technik pomiarowych.

Szczegółowe pomiary i kontrola jakości są nieodłącznym elementem nowoczesnych technologii. Spółka ITA z podpoznańskiego Skórzewa dba o to, aby mogły być one wykonywane szybko i precyzyjnie. Przy wsparciu Funduszy Europejskich, wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie umożliwiające dokonywanie pomiarów przy zdalnym uczestnictwie zlecającego. Wszystko dzięki autonomicznej celi pomiarowej wyposażonej w robota, laserowy, przestrzenny system skanujący i trakcer oraz układ kamer wraz z oprogramowaniem umożliwiającym zdalny dostęp. System umożliwia interakcję pomiędzy użytkownikiem wydającym polecenia np., ze swojego biura, a urządzeniem. Jest wygodny i zdecydowanie przyspiesza wiele procesów produkcyjnych.

 

Za swoją innowacyjną działalność, firma została nominowana w prestiżowym RegioStars Awards 2020 – to nagrody dla projektów finansowanych przez UE, które wykazują doskonałość i nowe podejście w dziedzinie rozwoju regionalnego.

 

Jeśli zatem cenisz sobie innowacyjne rozwiązania, które realnie wpływają na rzeczywistość, zagłosuj na projekt ITA sp. z o.o. sp. k.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule: O tym jak innowacje napędzają biznes

 

www.ita-polska.com.pl

O funduszach przy kawie

 

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Kazimierz Pollak, Dyrektor Zarządzający firmy.

 

Nasz projekt jest wyjątkowy bo…
wdrożyliśmy innowacyjną technologię i rozszerzyliśmy ofertę o nowe usługi pomiarowe związane z automatyczną analizą obrazu przy wykorzystaniu robota przemysłowego.

 

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…
zintegrowanie zaawansowanych technologii w sposób, który zapewniałby optymalną wydajność i skuteczność naszych usług pomiarowych.

 

Radością przy realizacji projektu była…
doświadczenie tworzenia czegoś nowego i innowacyjnego. To była prawdziwie motywująca i satysfakcjonująca przygoda.

 

Największą zmianą w życiu uczestników/mieszkańców/naszego zespołu był…
przyswojenie nowych umiejętności oraz zdobycie wiedzy z zakresu zaawansowanych technologii i procesów pomiarowych. Uczestnicy projektu doświadczyli satysfakcji z widocznego wpływu swojej pracy na klientów i branżę.

 

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…
wdrożenie technologii wytwarzania narzędzi i elementów z węglików spiekanych i innych materiałów trudnoobrabialnych, co przyczyni się do rozwoju technologicznego naszej spółki.

 

Unia Europejska to dla nas…
ważny partner i ramy działania, które umożliwiają nam rozwój i współpracę na wielu poziomach.

 

Bycie Europejczykiem oznacza…
identyfikowanie się z wartościami, kulturą i zasadami, które są charakterystyczne dla Europy jako kontynentu. Bycie Europejczykiem to nie tylko kwestia geografii czy obywatelstwa, ale również tożsamość oparta na wspólnych wartościach, zasadach i aspiracjach.

 

Ulubione unijne słowa to…
finansowanie, współpraca, innowacje, konkurencyjność, zrównoważony rozwój.

 

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…
wyraz uznania i docenienie naszego projektu oraz wkładu, jaki wnosimy w rozwój Wielkopolski. To także szansa na promocję naszych osiągnięć i zdobycie większej rozpoznawalności w społeczności lokalnej.

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją magazynu „Nasz Region”.